search

Slavnosti chřestu se konají od roku 1994. V Ivančicích se již chřest ve velkém nepěstuje, proto se od počátku navázala spolupráce s firmou Asparagus Velké Leváre, která je největším a v podstatě jediným dodavatelem chřestu ve střední Evropě.  Aktuálně spolupracujeme s firmou Český chřest. Slavnosti se konají tradičně ve 2. polovině května a jsou stále populárnější.

Více o Slavnostech chřestu, recepty, fotky a mnoho dalšího naleznete na webu www.slavnostichrestuavina.cz.

Slavnosti chřestu a vína 2025 se uskuteční 16.-18. 5. 2025.

Tradiční podzimní akci začala pořádat Jednota Moravský Krumlov již před sametovou revolucí. Na jejich aktivity navázalo KIC Ivančice a v současné době jsou tyto trhy neodmyslitelně spjaty s prodejem burčáku od místních vinařů, tradičními trhy a kulturním programem.

Zábavný program, tradiční trhy, prodej burčáku do vyprodání zásob, zábava pro děti.

Svatováclavské trhy se uskuteční 27. - 28. 9. 2024.

 

Ivančická svatojakubská pouť je pro město významná událost, která se koná již od konce 15. století, kdy si občané Ivančic postavili poutní kapli sv. Jakuba na výšině nad městem. Ještě do poloviny 20. století se malé pouťové trhy a atrakce konaly u samotné kaple sv. Jakuba. Potom se stalo zvykem pořádat zábavnou část pouti přímo ve městě. Je již tradicí, že se při příležitosti ivančické pouti sjíždějí rodáci ze všech koutů republiky i ze světa. Rádi se setkávají u kulturního, především hudebního programu, který od počátku 90. let připravuje na náměstí KIC Ivančice.

 

Ivančická pouť se bude konat 27. - 28. 7. 2024.

 

 

...